ibby.hu
288sb.hu

Zimná klubová súťaž žiakov 2024

Najlepší spôsob, ako deti motivovať v ich snažení, je odmeňovanie za ich úsilie. Tento školský polrok som to ale vymyslel inak, pravidelnú polročnú súťaž som spravil nie pred Vianocami, kedy je takýchto akcii veľa, ale na konci školského polroka. Je už po Vianociach, spomíname na ne, ale napriek tomu ideme odmeňovať!

.

Lockheed Martin F-35 Lightning II

Walkaroud Lockheed Martin F-35 Lightning II vo viacero verziách.

Zúčastnil som sa viacero diskusií na tému ako urobiť povrch na F-35 modeloch. Vyzerá to tak, že diskusia to tom bude ešte dlhá :-)
Pre lepšiu orientáciu (a ťažšie rozhodovanie) som pozbieral fotky z viacero leteckých dni kde som nafotil F-35 pri rôznych svetelných podmienkach.
V poslednej dobe prišli na trh krásne stavebnice, ktorých stavba ide od ruky (podľa recenzií)... o to ťažšie to budú mat modelári so stvárnením verného povrchu.


 

SWORDCUP 2024

 
Zatímco venku svíral lednový mráz krajinu a štípal do tváří a prstů, přestože ranní Slunce dělalo, co mohlo, v nádražní budově postavené architekem Josefem Hrejsemnou v Havířově se již scházeli modeláři, aby otevřeli další rok výstav a setkání se stejně „postiženými“ kamarády a přáteli.

SMW Telford 2023

Po roku sme sa opäť vydali na najväčšiu modelársku akciu na svete: Scale Model World Telford 2023 vo Veľkej Británii. Tento rok oslavovali v IPMS UK 60. výročie založenia.

Krajský festival vedy a techniky 2023

Tradične na jeseň sa koná Amaveťácky festival vedy a techniky pre základné a stredné školy. A už tradične náš klub sa podieľa na organizácii tohoto podujatia. Dostatočne dopredu som dostal ako jeden z porotcov abstrakty jednotlivých projektov a po ich preštudovaní som ostal v šoku. Bolo prihlásených 17 projektov, ale iba tri či štyri boli zamerané na techniku, ostatné boli mimo moju oblasť, čo nebývalo celkom zvykom. Ale musím povedať, že už keď došlo na lámanie chleba a začali sme s hodnotením projektov, tak jednotliví prezentujúci prezentovali svoje projekty veľmi dobre, až sme sa chvíľami nevedeli odlepiť od niektorých stanovíšť a nebol problém porozumieť aj problematike mimo môj záber. Za tie roky, čo hodnotím na tejto akcii úroveň prezentácie neustále stúpa. Tento ročník KFVAT môžem hodnotiť veľmi dobre či už z úrovne projektov, ale aj z úrovne prezentácie a je viac než isté, že postupujúce projekty budú úspešne reprezentovať náš kraj na celoslovenskom kole v Bratislave.

Nitra Model 2023 - reportáž

Je jeseň...síce taká južanská, máme teplé a celkom slnečné počasie, ale už je to jeseň. A to pre všetkých modelárov na celom svete znamená, že je čas na – NITRA MODEL 2023 !

 

 

Nitra Model 2023 - výsledky

Výsleková listina NitraModel 2023

 

 

Chrenovský kotlík 2023

Rok 2023 pre MK Zobor môže kľudne dostať prívlastok gulášový. Dňa 16. septembra 2023 sme varili guláš tento rok už po tretíkrát, a po druhýkrát sme sa s ambíciou vyhrať zúčastnili na akcii Chrenovský kotlík.

 

Hobby Model Show 2023

Na modelárskom nebi vyšla nová súťaž - Borský Mikuláš. Kde to je? Ideme? To boli otázky keď sa termín blížil viac a viac. A popravde aj keď bolo rozhodnuté, že ideme, zostava na súťaž sa rodila komplikovane a definitívna bola komplet až okolo jednej hodiny ráno v deň konania súťaže. Podobne na poslednú chvíľu sa riešil klubový stôl ale vďaka ochote organizátorov sa aj to podarilo.

Letný patlák MK Zobor 2023

Prišlo leto, takže to znamená, že príde aj letný patlák. Tí najnedočkavejší začali klasicky už vo štvrtok. Veď keď si môžete vyzdvihnúť kľúče od chaty už dva dni pred víkendom, kto by to nevyužil? Takže, začalo sa vo štvrtok, ale v plnej sile sa patlák rozbehol v piatok poobede. To už si spravili voľno aj tí najzaneprázdnenejší....A voľno si spravili aj búrky a dážď, ale po minuloročnom letnom patláku ma to už ani trocha neprekvapilo. To sme tiež presedeli patlák v chate a nebol úplne dobrý nápad chodiť von do dažďa. No a čo, aspoň nebolo horko...

Nitra Model 2023

Nitra Model 2024

30. ročník - Nitra Model 2024

 

Žalár guláš cup 2023

„U nás na sídlisku pri Žalári bude guláš cup, šli by sme?“ Zaznelo jedného dňa z úst „preccedu“ Miša a takmer bolo rozhodnuté, že ideme. Keď sme to viacerí potvrdili, bolo to jasné, a tak sme hneď prvý prázdninový deň, 1.júla 2023 znovu rozpálili oheň a varili guláš, za posledný rok už druhýkrát súťažne.

 

Letná klubová súťaž žiakov 2023

Koniec školského roka sa blížil, vysvedčenie takisto, počasie sa stále viac a viac podobá na leto a to mi pripomenulo, že na záver školského roka je čas uskutočniť pre mladých členov nášho krúžku súťaž, ktorou by sme uzavreli celoročné snaženie a úspechy či neúspechy v modelovaní. Nachystal som teda v spolupráci s kolegami všetky ceny, diplomy a medaily, povolal som pár spoľahlivých kolegov z MK Zobor, a súťaž sa mohla uskutočniť.

.

Panzershow 2023

Panzershow v Návsí je taká komorná Česko - Slovanská súťaž s takou až rodinnou atmosférou. Tento rok však sa vynárali problémy s dopravou, ale nakoniec všetko dopadlo dobre a keďže Hornonitrianske svine nie sú svine, ale kamaráti, tak našu dvojčlennú výpravu začlenili do svojej výpravy. Púť začala v Horných Uherciach a počas poznávania krás Hornej Nitry sme postupne naplnili kapacitu minibusu a vyrazili smer Návsí. V hospode U Mrozka sme okamžite nasali známu atmosféru, rozložili modely a v priľahlom výčape sme nasali aj prvé pivo na spláchnutie prachu z cesty ( síce poprchalo, ale je to taká tradícia ). Tento ročník prekvapil množstvom modelov - online bolo prihlásených 510 modelov a na mieste ďalších 60. Porota mala čo robiť, pretože v poslednej dobe ide kvalita modelov hore a tu mali z čoho vyberať. O to viac nás teší, že sa ocenenia dostali aj nám obom z našej malej výpravy - takže ako hovorí ten druhý člen výpravy: stopercentná klíčivosť. Aj napriek usmoklenému počasiu bolo výborne lebo sa tam zišlo kopec známych a priateľov z modelárskej obce Slovenska a Čiech a nuda nehrozila. Navyše neďaleko sa konal historický festival tak bolo aj takéto spestrenie. Panzershow opäť nesklamala a to aj vďaka Radkovi Dostálovi a Ladislavovi Vallovi aj partii z Eastmodels. ktorí všetci stáli za akciou, takže už si iba počkať na ďalší ročník. Samozrejme veľká vďaka aj Martinovi Kováčovi a partii z Hornej Nitry, že nás prichýlili k sebe.