Zimný patlák 2017

Po úspechu letného nultého patláku sme sa rozhodli vyplniť hluché obdobie medzi súťažami jeho prvým pokračovaním. Lesík, chata i vodník zostali tie isté ako v júli, ale rybník vymenil vodu za ľad a labute zaliezli radšej niekam do tepla.

Nás ale zima ani sneh neodradili a tak sme sa 21. januára opäť stretli v poľovníckej chate v Cabaj - Čápore.

 Oproti letu sa mierne zmenilo osadenstvo, z pracovných alebo zdravotných dôvodov muselo niekoľko nádejných patlačov svoju účasť na poslednú chvíľu odrieknuť. Ale pribudli i traja noví a nakoniec sa patláku aktívne zúčastnilo 10 modelárov - 9 z nášho klubu a jeden náš kamarát od Topoľčian.
Tentokrát sme začali už doobeda, lebo skôr, ako sme sa pustili do patlania, sme museli chatu poriadne rozkúriť. Dreva ale bolo dosť a tak vďaka podpaľačovi a hlavnému kuričovi sme do obeda mali v chate príjemné teplo. Obom im samozrejme patrí pochvala :-)
Čakanie na správnu teplotu nám ale spríjemnila jedna milá udalosť. Náš člen, Pavol Moravčík, práve v tento deň oslavoval svoje krásne životné jubileum - 50 rokov. Oslávenec pripravil pre nás pohostenie, nechýbala ani torta. Načasovanie dátumu patláku (alebo dátumu narodenia) priam ideálne. Spojili sme príjemné s ešte príjemnejším. Tak ešte raz, Pali, všetko najlepšie!
Po tomto príjemnom úvode sa okolo obeda  konečne začalo aj patlať. Niektorí z nás si priniesli rozostavané modely, niektorí načali nové a niektorí len oprášili tie z leta tak, ako ich po patláku odložili. Všetci sa do toho ale pustili s veľkou chuťou. Nálada bola výborná, pracovalo sa, vymieňali sa rady a skúsenosti, popritom samozrejme nechýbali vtipné historky a doberania.
Počas občasných prestávok sme zašli i napriek zime von, zamrznutý rybník a jeho okolie malo svoje čaro. Dokonca prišlo i na korčuľovanie v podaní mojej maličkosti..
 Kvôli  nutnosti prikladať do pece sme sa rozhodli tentokrát nocovanie vynechať a tak sme pred polnocou balili. Celkovému zážitku z príjemne strávenej soboty to ale vôbec nič neuberá.
Na vlastnej koži sme zistili, že patláky, bez ohľadu na to či v lete alebo v zime, majú svoje čaro. Relax pri obľúbenom koníčku s podobne „postihnutými“ priateľmi v malebnom prostredí, čo viac si priať.
Už teraz sa tešíme na letné pokračovanie..
 

Autori fotografií: Jaroslav Mucha, Jaroslav Fábry, Michal Mesároš

 

 

pár fotiek prírody..