Zimný patlák MK Zobor 2023

Užili sme si Vianoce, oslávili Silvestra, ale na čo sa všetci najviac tešíme na začiatku roka? No predsa na Zimný patlák!
Tí najodhodlanejší začali už v piatok poobede a pokračovali až do nedele, inak sa počet modelárov s ich stavebným nadšením priebežne menil.
Tohtoročná 6. zimná edícia bola predsa len v pár aspektoch...no, nenazval by som to unikátnou...ale mala pár osviežujúcich noviniek.
 

Prvou bolo, že Pali sa chopil kuchárskej zástery a uvaril takú dobrú kapustnicu, že málokomu stačilo nabrať si len raz. Tým pádom ale Peťo, ktorý na patláku tradične varil guláš, mal voľné ruky a mohol sa venovať modelom. Kliatbu "nikdy som nedokončil model"sa mu síce ešte nepodarilo prelomiť, ale takto už stihol urobiť prvý krok na tejto dlhej ceste.
Ďalšou, omnoho významnejšou novinkou bolo, že sa nám proste na patláku objavila modelárska omladina. Je to super, pretože posledné roky to už vyzeralo ako stretnutie lokálneho združenia Jednoty dôchodcov. Tak si tam juniori prplali techniku a dokonca aj dinosaurov a čo bolo najlepšie, evidentne ich to bavilo a tešili sa z toho. Dokonca si pár krát aj nechali poradiť a obišlo sa to bez znudeného prevracania očami. Čo môže byť lepšie pre zrelého muža (nechcem napísať starého chlapa, lebo to by som si pílil konár sám pod sebou), keď niekto ocení jeho rady a mudrovanie?
Takže Zimný patlák 2023 je za nami, všetci si ho užili, ale už teraz sa všetci tešíme na jarnú edíciu. Tých pár mesiacov to budeme musieť nejako vydržať...

Kapustnicová úderka

Piatkové lepenie

Sobotné lepenie

Fotograf s Canónom

Otočte sa všetcia zadkom sem...

Prišla aj omladina

Plná chata lepičov

Plná chata diskutérov

Tesne pred fajrontom