Patlák v Nitre N°1

Štandardne sa klubové patláky dejú v Cabaji v našej obľúbenej poľovníckej chate. Už sme si na ňu zvykli a aj napriek určitým obmedzeniam sa tam všetci tešia a vo všeobecnosti to tam máme radi. Ale predsa len, je to trošku z ruky a bez auta sa tam nedá dostať .
Keď sa ale objavila možnosť patláku v centre Nitry, členská základňa klubu ožila a spozornela...

Miesto, kam sa odveziem za 5 minút autobusom? Patlák za rohom môjho domu, kam si môžem odskočiť v pyžame? Presne takéto miesto sa nám ponúkalo v RGB – Retro Game Base Nitra. Miesto ako stvorené pre pošukov nášho typu – tu sa teda stretávajú skôr priaznivci doskových hier a hier vo všeobecnosti, ale stále sú to naše spriaznené duše. Vybavenie takéhoto miesta je pre modelárov úplne luxusné, našli sme tam veľa miesta, perfektné pracovné stoly a kto si chcel na chvíľu oddýchnuť od modelárčiny, našiel útočisko pri jednom z mnohých hracích automatov. Na takomto mieste vám práca ide od ruky skoro sama a tak sme mohli vidieť konečne robiť modely aj členov klubu, ktorí modelárčili skôr virtuálne a hotový postavený model sme od nich už dlllllllllho nevideli.
Ďalšia veľká výhoda takéhoto miesta je.....že je ako stvorené pre deti! Bohužiaľ, niekedy si ako dospelí tatovia od rodín musíme patlák odpustiť, lebo je akurát na nás rada so strážením našich malých pokladov. V tomto prípade ale žiadna absencia nie je potrebná, lebo deti môžeme bez obáv vziať so sebou. Na takomto mieste sa zabavia aj bez svojich tatinkov a niekoľkokrát sa dokonca k nám dospelým pridali aspoň s maľovaním figúrok. Takto máme voľnú roku a zároveň deti pod kontrolou, čo môže byť lepšie?
Tentokrát sme teda vyskúšali iba sobotu, ohlasy boli viac než pozitívne, do budúcna sa nebránime predĺženiu.

P.S.: Samozrejme patláky v Cabaji nekončia, tá jedinečná atmosféra tam sa nedá ničím nahradiť...