Bytom 2023

18. ročník modelárskej výstavy Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2023.


 

 

 

 

 

Bytom, Bytom, bol som pri tom.... vol. II

Minulý rok sme sa ešte tak viac menej skúšobne vybrali na najväčšiu modelársku súťaž v Poľsku v meste Bytom. Vtedy sme tam išli v máji, ale ako sme zistili, to nebol štandardný termín.Všetci poľskí modelári rátajú so súťažou v Bytome na konci marca a tento rok sme aj my zabalili v marci modely a všetky pačavúry, čo potrebujeme na klubový stôl a....vyrazili sme.V podstate sme už išli ako veteráni na istotu - vedeli sme, kde budeme spat, poznali sme podnik, kam pôjdeme jesť a na prvú dobrú sme trafili do športovej haly, kde bola súťaž.Okrem nás tam bolo aj pár jednotlivcov zo Slovenska, ale v celej hale medzi klubovými stolmi svietil ako hrdina so slovenskou zástavou jediný klubový stôl MK Zobor.Na opis celej akcie by mi v podstate stačilo urobiť Ctrl+C a Ctrl+V správy z minulého roka. Prichádza ale nová doba AI inteligencie, tak sa pozrime, čo si o Bytome myslí ona:

V podstate je to správne, všetko to, čo tá mašina opísala, by ste tam našli. Teda až na tie poschodia a vitríny plné modelov. Tých tam bolo viac ako 1400, ale rozdelených v rôznych kategóriách a vystavených klasicky na stoloch.
Ďalej sa netreba nejako zvlášť rozpisovať - parádny víkend za nami, MK Zobor reprezentoval naozaj dôstojne. Okrem toho, že náš klubový stôl bol jeden z najnavštevovanejších (bože, to je dlhé slovo!), tak sme domov priniesli aj ceny zo súťaže.
Takže ak všetko pôjde ako má, určite bude na budúci rok 2024 aj "Bytom, Bytom bol som pri tom....vol. III.
 

 

 

Fotogaléria:

Galéria 01

Galéria 03

Galéria 04

Galéria 05

 

 

foto a text: Martin Rezak, Jaroslav Mucha, Anton Mizera