Deň detí v poľnohospodárskom múzeu 2023

V roku 2022 sme si ako klub vyskúšali byť jednou z atrakcií na medzinárodnom dni detí v nitrianskom Poľnohospodárskom múzeu. A keďže sa všetkým malým návštevníkom naša Modelárska dielnička veľmi páčila, neváhali sme ani pikosekundu, keď nás vedenie múzea tento rok oslovilo znova.

Deň detí sa konal 3. júna 2023 v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea (areál Agrokomplex)

.

Pred rokom to bolo ešte také nesmelé sondovanie, trocha sme v tom tápali. Aké modely sa budú drobcom páčiť? Bude ich baviť len maľovať, alebo si budú chcieť aj niečo postaviť? To bolo minulý rok, ale tento rok...tento rok sme začali hneď od rána v plnej sile! Pre „stavačov“ boli nachystané papierové stavebnice, pre „maľovačov“ zase rôzne figúrky. Pre chlapcov kozmonauti alebo rytieri, pre dievčatá rôzne princezné...a pre tých najmenších bola pripravená Labková patrola. Dospelých určite zaujalo predvádzanie, ako vlastne funguje 3D tlačiareň.

Veľkou výhrou bolo, že tento rok sa na celý deň upísal náš klubový kolega Peťo. Ako krotiteľ divej zvery a.k.a vedúci modelárskeho krúžku v CVČ Domino má malých modelárov dávno zmáknutých a celý deň pod jeho vedením ubehol ako...ako nič. Samozrejme aj ostatní členovia klubu mu statočne sekundovali, takú záplavu detí by jedinec len ťažko celý deň zvládal. V jednote je sila! Deti pribúdalo (raz ich bolo viac, inokedy menej, ale stále celkom dosť ) a modelov pomaly ubúdalo. Ale žiadne strachy, ušlo sa každému!

To je potom asi najväčšie zadosťučinenie, keď vidíte ten drobizg, ako drží štetec a pri tom si aj pomáhajú jazykom. No nech to vyzerá čo najlepšie predsa! A potom keď upaľujú za rodičmi pochváliť sa, ako sa im darilo: „ Maminkaaaaaaaaaa, tatinkooooooooo, pozrite sa čo som si vymaľoval! Kozmonauta, jak bol včera v telke!“ Samozrejme dievčatá kričali trošku vyšším hlasom a chválili sa princeznami, ale radosť bola rovnaká.

Myslím, že Modelársku dielničku máme naštartovanú dobre. Detiská, môžete sa na ňu tešiť aj na budúci rok!
 

MK Zobor Nitra

 

Ako minulý rok, rozložili sme sa v ľudovej škole - prípravy v plnom prúde

štetce pripravené

individuálny prístup ked bolo menej detí

a keď bolo plno...

ukážka 3D tlače

"klubová" jazda vláčikom na záver.

 

tešilo nás, vidíme sa o rok...

Plagát akcie

Foto: Jaro, Mirec, Martin