Včelárske slávnosti v SPM 2024

Poľnohospodárske múzeum v Nitre je známe atraktívnou expozíciou a zaujímavými akciami, určenými pre celú rodinu. Super je, že na jeho jarných akciách sa už pravidelne s veľkým úspechom zúčastňuje aj MK Zobor so svojou modelárskou dielničkou.

Včelárske slávnosti sa konali 18. mája 2024 v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea (areál Agrokomplex)

.

V našej slávnej dielničke si deti môžu za nejaký malý groš kúpiť a namaľovať postavičku z 3D tlačiarne, alebo si vystrihnúť a postaviť nejaký papierový model. Netreba nejako kvetnato ospevovať čo sme tam robili, alebo nerobili, to už teraz zvládne lepšie AI. Pozrime sa v bodoch, ako to s nami v ten deň vyzeralo:

- Time management máme zvládnutý na jedničku. Ráno sme sa všetci stretli pred miestnou historickou školou v skanzene, za 20 minút sme nachystali stoly a farby pre detičky. Modely, ktoré sme priniesli na vystavenie a na inšpiráciu pre budúcich modelárov, naskákali do vitríny skoro samé, takže 5 minút pred oficiálnym začiatkom Včelárskeho dňa sme stáli pripravení na značkách.

- Každý vie, čo má priniesť a keď to neprinesie...tak to nepotrebujeme. Takže sme mali všetko – farby, štetce, mokré palety, nožničky, 3D figúrky aj papierové modely. A keďže to bol Včelársky deň a nie Deň malých prasiatok, nachystali sme aj obrovskú kopu jednorázových papierových utierok.

- Deľbu práce ešte budeme musieť doladiť, štandardne to zatiaľ vyzerá tak, že 2 – 3 ľudia sa venujú deťom čo im sily stačia (a niekedy to vyzerá, že prehrávajú na body) a zvyšok postáva, pozerá sa, posedáva, obšmieta sa okolo... Na oko to vyzerá, že máme pracovnú morálku ako japonská fabrika na autá, v reáli v tej fabrike škrípu výrobné stroje.

- Detí bolo veeeeeeeeľa, ako na prvomájovom sprievode v roku 1974. To nás z celého dňa teší úplne najviac, že deti majú o modelárčinu záujem, teší ich to a baví. Tiež sme získali pár nových záujemcov o členstvo v modelárskom krúžku. Vedúci krúžku Peťo sa určite teší.....

- Ako sa to zhusta začalo, tak bol pomaly koniec. Ešte nás ale čakala jedna milá, skoro povinná, jazda – jazda výletným vláčikom areálom múzea. V tomto prípade ale osadenstvo vagóna bolo čisto len v zložení členov MK Zobor. Modré tričká v tomto momente vyhrávali.

- Asi sme objavili ďalšiu atrakciu pre deti na našich podujatiach. Maľovanie na tvár už určite videl skoro každý z vás, ale videli ste už, aby to robili muži? Kto iný, ako modelári by túto činnosť mal zvládať najlepšie? Uvidíme teda, ako sa k tomu postavia adepti na maľovanie na tvár v klube.Ďalšia úspešná akcia s pozitívnym ohlasom je teda za nami. Stretli sme sa tam už aj s deťmi, ktoré vedeli, že tam budeme a preto si zmanažovali rodičov, aby ich tam vzali. To je asi najlepšie vysvedčenie, ktoré môžeme dostať.
 

MK Zobor Nitra

MK Zobor Nitra na podujatí Včelárske slávnosti v SPM 2024 podporil Möbelix - https://www.moebelix.sk/

Trendový nábytok a štýlové bytové doplnky » INšpirujte sa! | Möbelix

 

Foto: Jaro, Mirec, Martin