RIAT 2022

Letecká show Royal International Air Tattoo (v skratke RIAT) je jedna z najlepších leteckých show aké sa dá vidieť....

Po viac ako 10 rokoch sme sa vybrali do UK na najlepšiu leteckú show široko ďaleko. Nápad vznikol ako darček s tým, že Covid to ešte o rok posunul.
Leteli sme v piatok BTS-STN, ráno o 10 sme boli pred bránou IWM Duxford – to bola taká „zahrievačka“ pred leteckým dňom. Keďže bolo pekné počasie (24 stupňov a skoro jasno), taký malý letecký deň sme mali aj v Duxforde – celý deň tam prebiehali výhliadkové lety vo veteránoch (Spifire, Hrvard, Dragon Rapid, Tiger Moth ... )
Sobotu a nedeľu sme strávili na letisku RAF Faiford kde sa konal RIAT. Bývali sme v Swindon a kyvadlovou dopravou sme sa prepravili na letisko (kyvadlovka Bus station –> letisko, je potrebné si kúpiť vstupenku s prepravou)
Čakalo nás plne letisko lietadiel, atrakcií, stánkov s leteckou tematikou.... a na Anglicko nezvyčajná horúčava :-) – v sobotu bolo 28, v nedeľu 30 stupňov. Letecké dni boli prakticky vypredané, návstevnosť počas víkendu bola 170 000 divákov. Organizácia bola zvládnutá dokonale (neporovnatelné s SK/CZ) s minimálnim čakaním pri autobuse, vstupe, jedle, WC. Dokonca ani rady do lietadiel neboli dlhé.

Pokračovanie ....

Doplnené budú fotografie zo statiky a okolia. Zopár lietadiel bolo otvorených – môžete sa tešiť na fotky z interiéru + detaily.

Letový program Nedeľa

Prvá sada fotiek: letové zábery sobota/nedela
 

Celkový pohľad na letisko počas RIAT (foto z Twitter)

 

 

photo: Martin Rezák, twitter