Tu-134 UBL - hotovo

Po hektike pred Telfordom, kedy trebalo chytro urobiť kopec vecí, som si dal krátku pauzu a teraz som si konečne v kľude zarezal do nového projektu. Nápad vznikol, keď som sa začítal do kníh o strategickom letectve ZSSR a Ruska. Ako bude projekt pokračovať budú pribúdať aj fotky. Prvé kroky - vymeniť nos a zatmeliť okná. 

Tak a UBL-ko je hotové - tu je zopár fotografií

Trup je zlepený a vytmelený a čaká na obnovu rytia. Krídla sú nasadené iba nasucho a sekne mu to. Popritom pracujem na motoroch a kolesách

Všetko pekne pasuje a drží aj bez lepenia. Minimum tmelenia - až na motory. A jeden zádrhel - čítať návod sa oplatí - pohyblivú plochu smerovky treba vložiť už pri lepení trupu. Ak si to nevšimneš dopadneš ako ja.

Prilepil som krídla avýškovku a teraz vyrábam a postupne lepím všelijaké antény, čidlá a majáky. Zatiaľ pracujem v prednej polovici trupu.

Ďalšia droboť pre mašinku, čidlá, polotovary na ďalšie čidlá, dokonca som si vyrobil aj obruby na majáky a svetlomety.

Vyzerá to tak, že čidlá a antény sú komplet, práca na motoroch a pomaly sa bude surfovať

pomaly sa dofarbujú radomy, doplnky apod.

Nastriekaný lak a začínam s dekálmi. Drobný nedostatok okrem toho, že dekály sú tvrdé a nepoddajné je to, že hviezdy určené na smerovku sú veliké a pokryjú skoro celú smerovku. Musel som použiť hviezdy z vrakoviska. A ako som pokračoval s dekálmi, tak som si uvedomil, že v podstate všetky sú o niečo väčšie ako by mali byť. Aj menšie hviezdy na krídla som musel nahradiť.