Northrop DB 8A-4, Irak, 1/72 MPM

Autor:         Peter Majerčiak
Model:        Northrop DB 8A-4
Mierka:      1/72
Výrobca:    MPM

Model ako taký sa nestaval zle, ale hlavne počas lepenia trupových polovičiek, krídla a kabíny to boli hotové tmelové orgie. V stavebnici boli aj nejaké resiny, ale pre mnou zvolenú kamufláž som nepoužil ani jeden z týchto dielov. Rovnako, podla obrázkov z internetu mi je ťažko určiť, či konkrétny stroj mal anténu alebo nie, preto som ju preistotu nedal a v prípade potreby ju dolepím. Ten istý prípad sú aj palubné zbrane, táto verzia by údajne mala mať 4 guľomety, ale podľa plánu nebol s guľometmi zobrazený, takže tiež som ich preistotu nedal a v prípade nutnosti dorobím.
Poprvykrát som pracoval s leptami, ktoré tvoria 80% výbavy interiéru. Slávne to nevyzerá, preto som sa radšej zameral na vonkajší výzor modelu. Na modeli som poprvýkrát (úspešne) vyskúšal aj tensol (agama) a výborne vďaka nemu dekály prilnuli k modelu. Taktiež som poprvýkrát použil aj metalízu (humbrol 191). Rovnako som poprvýkrát robil nity, ale ako to už pri prvých pokusoch býva, je to úplne mimo :) môzte si všimnúť, že línie su veľakrát krivé a na jednom krídle som si až teraz z fotiek všimol, že som pár línií vynechal. :x
Negatíva, ktoré viem: Budem musiet popracovať na maskovaní kabínky, nakoľko metóda vyrezávania pásky prilepenej priamo na kabíne mi evidentne veľmi nejde. Jeden diel som zamaskoval nejakou takou páskou, ktorá mi na kabíne na pravej strane nechala skoro celý jej lep. Rovnako ma štve už spominaná kabínka, ktorá aj napriek x pretmeleniam a prebrúseniam vyzerá ako keby som ten tmel vôbec nezbrusoval. Model som dokončil v roku 2010.